خانه / ابزارها و وسایل تعمیرات مایکروفر | نمایندگی تعمیرات مایکروفر پاناسونیک

ابزارها و وسایل تعمیرات مایکروفر | نمایندگی تعمیرات مایکروفر پاناسونیک

در این مطلب قصد داریم به ابزارها و وسایل تعمیرات مایکروفر بپردازیم :

ابزارها و وسایل تعمیرات مایکروفر

نمایندگی تعمیرات مایکروفر(مایکروویو) پاناسونیک 

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات مایكروفر پاناسونیک خود با دیبا سرویس،بعنوان نمایندگی تعمیرات مایكروفر پاناسونیک ، نمایندگی تعمیرات مایكروفر سامسونگ و نمایندگی تعمیرات مایکروفر ال جی و نمایندگی تعمیرات مایكروفر دوو و همچنین بلك اند دكر،شارپ،مديا،كنوود،بوش و … تماس حاصل فرمایید.  تعمیرگاه دیبا سرویس با بهره گیری از بهترین کارشناسان فنی که در این حوزه ی کاری تخصص لازم را دارند و آموزش دیده اند،سعی دارد تا خدماتی رضایت بخش را به متقاضیان ارائه دهد.

 

ابزار دستی ضروری تعمیر مایکروفر 

اگرچه احتمالا اکثر تکنسین ھای نصب و تعمیرات لوازم خانگی ابزار دستی ضروری را برای تعمیر مایکروفر دارند، در اینجا به بعضی از آنھا اشاره شده است و توضیحی مختصر از آنھا ارائه شده است. یک سرویس از انواع پیچ گوشتی ھا، آچارھا، انبر ھا، لامپ تست و کابل ھای دست ساز لازم است.

 

۱. پیچ گوشتی ھا

۲. پیچ و مھره ھا و آچارھا

۳. پانچ کننده ھا

۴. ابزارھای دست ساز

 

ابزار های دست ساز 

یک عدد پیچ گوشتی که ترجیحا فیلیپس است و تیغه ی بلندی دارد را به یک کابل تقریبا ۶۰ سانتی متری،که انتھای آن به یک سوسماری متصل است لحیم کنید. تکنسین ھا می توانند HV از این وسیله برای متصل کردن خازن به پایه شاسی استفاده کنند. سری سوسماری را به یک پایه ی خوب متصل دھید و تیغه ی پیچ گوشتی را به دو ترمینال خازن وصل کنید.

ابزار زمینی نیز برای تخلیه ی ھر ولتاژی در ترمینال ھا ی رشته ای از لوله ی مغناطیس قبل از خارج کردن لوله معیوب استفاده می شود.

 

*تصادی کابل سوسماری برای اتصالات موقت بسازید.

(خازن HV را با کمک یک پیچ گوشتی بلند و گیره‌ی سوسماری و یک کابل تخلیه کنید.)

یکی دیگر از ابزارهای بسیار مفید که می‌تواند دست ساز باشد کشنده‌ی فیوز است. انتهای یک پیچ گوشتی بلند که دیگر قابل استفاده نیست را مقداری به شکل U خم کنید. این وسیله به راحتی به زیر فیوز قلاب می‌شود. به قاب نگه دارنده‌ی فیوز مقداری فشار وارد کنید. از طرف دیگر فیوز را بکشید تا فیوز خارج شود. گاهی فیوزهای شیمیایی داخل دیواره‌ی ماکروفر قرار گرفته‌اند یا روی سوئیچ مانیتور مونتاژ شده‌اند. خارج کردن این فیوزها معمولاً سخت است.(فیوز را با یک پیچ گوشتی کهنه که سر آن کج شده است خارج کنید.) یک سیم کارت تلویزیون را بردارید و قسمت اتصال را قطع کنید حالا یک کابل با اتصال موقت AC می‌توانید بسازید.

دو سوسماری را به هر دو انتهای آن لحیم کنید تا اتصال سوسماری‌ها به راحتی انجام شود. این کابل برای چک کردن کابل AC و یا رساندن برق به طور مستقیم به هدایت کننده‌های ترنسفورمر می‌ باشد، تا مقدار کنترل را از مدار ترنسفورمر مجزا کند.

یک سوکت حبابی چراغ پیگاتیل را برای تداوم و تست پرش فیوز تهیه کنید. این ابزار را می‌توانید از مغازه‌های الکتریکی تهیه فرمایید. یک چراغ ۱۰۰ والتی به آن پیچ کنید. به جای اینکه در این مدت کوتاه فیوز شیمیایی ماکروفر بپرد یا اتصال سوئیچ معلق بماند بهتر است از این وسیله استفاده شود. این چراغ با نیروی برق خطی روشن می‌ماند و ولتاژ برق از چراغ تست پیگاتیل عبور می‌کند. این روش عیب یابی می‌تواند پرش فیوزهای ۱۵ آمپری را کاهش دهد. (چراغ پیگاتیل با برش حرارتی، چراغ و نقطه رله و ترنسفورمر AC اولیه نرمال بودن و باز و بسته بودن AC را شناسایی می‌کند.

 

۱. *دستگاه سنجش ولت-اهم متر (VOM)

دستگاه سنجش ولت – اهم متر دستی کوچک برای بررسی کردن سالم بودن فیوز، سیم پیچ سلونوید، اتصال سوئیچ متصل و همچنین برای چک کردن و ردیابی سیم کشی نیز استفاده می‌شود. دستگاه VOM را برای بررسی کردن مایکروفر خانه‌ تان داشته باشید. پایین‌ترین اهم مورد نیاز R ×۱ یا R ×۱۰۰۰ است که همین میزان کافی است.

همه‌ی اندازه گیری‌ها باید بعد از اینکه سیم برق جدا شد و خازن HV تخلیه شد، اندازه گیری شوند. فقط برای برق با ولتاژ AC برای مایکروفر استفاده کنید. از برق dc در مدارِ ولتاژ بالا استفاده نکنید. محدوده ولتاژهای بیشتر از ۲۰۰۰ ولت به سرعت به دستگاه VOM شما صدمه وارد می‌کند. دستگاه VOM خود را برای میزان اهم کم (پایین) استفاده کنید و برای اندازه گیری ولتاژهای ac از آن استفاده کنید.

 

۲. دستگاه دیجیتال ولت-اهم متر (VOM)

یک دستگاه دیجیتال VOM برای اندازه گیری سیم پیچ ترنسفورمر و تداوم رشته سیم‌ها و لوله‌ی مگنترون استفاده می‌شود. اگرچه دستگاه دیجیتال VOM با دقت یا اهم وسیله‌ای ضروری نیست،ارزش زمانی سرویس کار را حفظ می‌کند. یک دستگاه با دقت بالا ممکن است لازم شود زیرا که سیم پیچ اصلی ترانسفورمر ممکن است زیر ۱ اهم باشد و سیم پیچ ثانویه‌ی رشته‌ها هم ممکن است بین ۱-۰ اهم باشد.

همچنین مقاومت اندازه گیری رشته‌ها و یا هیترهای لول مگنترون نیز ممکن است بین ۱-۰ اهم باشد.(فیوز را با درجه اهم کم با دستگاه دیجیتال مولتی متر (DMM) اندازه بگیرید). اگر بررسی دیود با دستگاه دیجیتال بررسی شود می‌توان دیود،ترانزیستورهای بر روی بُردها را با دقت بیشتری بررسی کرد.

بعضی از تکنسین‌های نمایندگی تعمیرات مایکروفر و صنعتگران مایکروفر تعویض بُرد کنترل کننده را به تعمیر کردن آن ترجیح می‌دهند. اندازه گیری دیود زمانی که دیود HV در مدار لوله مگنترون باشد، مختل می‌شود و دقیق نخواهد بود. وسیله‌ی سنجش میلی آمپری که بیشتر از ۳۰۰ میلی آمپر را تشخیص می‌دهد، و مقاومت آزمایش زمینه نیز در مدار دیود HV واقع باشد، بسیار کارآمد خواهد بود. اصولاً شما باید از دستگاه دیجیتال VOM برای تداوم و در میزان اهم پایین استفاده کنید.

 

۳. *تسترهای دیود با دستگاه دیجیتال چند گانه (مولتی متر) 

دستگاه دیجیتال اندازه گیری مولتی متر (دستگاه دیجیتال چندگانه برای سنجش معیارهای مختلف)، برای اندازه گیری تداوم اهم پایین در خازن‌ها، دیودها و ترانزیستورها و اجزاء IC در بُرد کنترل کننده بسیار ایده آل هستند. دیود خوب اندازه‌ی ثابت در یک جهت نشان می‌دهد و اگر میزان مقاومت کم باشد و در هر دو جهت باشد، نشان می‌دهد که دیود نشتی دارد.

در این موارد هم صنعتگران و تکنسین‌های تعمیرگاه های مجاز و نمایندگی تعمیرات مایکروفر  تعویض بُرد کنترل کننده را به تعمیرش ترجیح می‌دهند. اگر شما دیود HV را در مدار مگنترون با ولتاژ پایین دستگاه مولتی متر اندازه بگیرید، احتمال بسیار زیاد اندازه گیری شما دقیق نیست. از دستگاه‌های دیجیتال اندازه گیری مولتی متر با باتری ۹-۶ ولتی استفاده کنید، تا هرگونه نشانه‌ای را در دیود HV یا یک و کننده را به شما نشان دهد.

 

۴. *آزمایش ترانزیستورها با مولتی مترهای دیجیتالی 

اتصالات ترانزیستورها می‌تواند با یک مولتی متر دیجیتالی که تستر دیود هم دارد بررسی شود. همیشه میله‌ی قرمز را به پایه‌ی ترمینال یک ترانزیستور npn وصل کنید و میله‌ی مشکی را به پایه‌ی نوع pnp وصل کنید. ممکن است یک یا دو عنصر از ترانزیستور را پیدا کنید که احتمال دارد باز باشد و یا نشتی داشته باشد.

یک ترانزیستور نرمال و طبیعی و سالم یک میزان اندازه را از پایه‌ی ترمینال فرستنده و پایه ترمینال گیرنده نشان می‌دهد. اندازه‌ی پایین در هر دو جهت نشان می‌دهد که یک ترانزیستور نشتی دارد. میزان ولتاژ خطادار و میزان اهم پایین تا انتهای هر ترمینال IC بررسی کنید تا محل نشتی را پیدا کنید و یا عدم اتصال اجزاء را شناسایی کنید.

 

۵. VTVM 

اغلب فروشگاه‌های تلوزیونی VTVM برای رادیو و سرویس کاری تلوزیون را دارند. این دستگاه برای بررسی کردن صحت ولتاژ و اندازه گیری ولتاژ تولید شده در مایکروفر مناسب هستند. مقاومت‌های مختلف و میزان مختلف ولتاژها برای مطالعه و بررسی ترانسفورمر HV، رله، لوله مگنترون و ولتاژ تولید شده در بُرد کنترل کننده، بسیار مفید هستند.

VTVM برای بررسی مدار HV و لوله مگنترون مناسب است. یک پایه‌ی HV مخصوص تلوزیون همراه با VTVM برای بررسی مواردی که گفته شد، باید باشد. سعی نکنید میزان HV را بدون میله اندازه بگیرید. اگر VTVM سوئیچ قطبیتی برای اندازه گیری ولتاژ داشته باشد، می‌توان آن را یک وسیله‌ی HV عال تلقی کرد.

 

یادآوری : ولتاژ بالای اطراف مگنترون به خاطر شاسی مایکروفر منفی است. از درجه ولتاژ dc منفی کنید. زمانی که دستگاه اندازه گیری HV را با VTVM را نگه داشته‌اید، سعی کنید آن را خارج از مایکروفر(مایکروویو) به دور از کابینت فلزی قرار دهید و از تکه‌ای ماسونی یا کتابی و یا تکه پلاستیک به عنوان عایق استفاده کنید.

 

*دستگاه‌های دیجیتالی اندازه گیر را خارج از مایکروفر قرار دهید.

دستگاه‌های VOM و مولتی مترهای دیجیتالی برای اندازه گیری ولتاژ هرگز نباید داخل مایکروفر باشند. این مسئله شامل دستگاه‌هایی است که تا ۳۰۵ کیلووات را می‌توانند اندازه بگیرند. این ابزار دیجیتالی فقط زمانی می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند تا تداوم و مقاومت و تست دیود را اندازه بگیرند که جریان ac از پریز برق قطع باشد و اگر می‌خواهید که تداوم و مقاومت را در مایکروفر اندازه بگیرید همیشه ولتاژ بالای خازن را تخلیه کنید.

دستگاه‌های مولتی متر و VOM زمانی که صحبت از مقاومت و تداوم سیم پیچ‌های ترنسفورمر HV، سیم پیچ‌های رشته‌ها و ترانسفورمرهایی که در مدار کنترل پنل است، به کمک می‌آیند و نیز برای تست تداوم، فیوز شیمیایی، برش حرارتی محفظه، برش حرارتی مگنترون و برش مایکروفر و سوئیچ اتصالات پیچیده استفاده می‌شوند. تستر مولتی متر دیجیتالی دیود، دیود HV را بررسی نمی‌کند. اگر مقاومت به شدت بالا روند این دستگاه‌ها می‌تواند مقاومت ۱۰-۹ مگا اهم را نیز بررسی کنند. خازن HV و HV متصل به رشته مگنترون را به هیچ کدام از این دو دستگاه‌ها اندازه نگیرید. ممکن است به جای تعمیر آنها از آنچه که هستند بدتر کنید.

 

۶. تسترهای کوچک خراب 

اگر از مولتی مترها و یا VOM هایی که بیشتر از ۳۰۵ کیلووات را اندازه گیری نمی‌کند استفاده کنید، ممکن است هنگامی که در تلاش بررسی ولتاژ بالا در مایکروفر هستید آنها را خراب کنید. حتی از آنالوگی که تا ۳۵۰۰ ولت را نیز اندازه می‌گیرد نیز استفاده نکنید. از مغناطیس استفاده کنید چرا که مغناطیس برای اندازه گیری ولتاژ بالا در مایکروفر طراحی شده است.

 

خراب شدن دستگاه‌های کوچک اندازه گیری :

اگر از مولتی متر دیجیتالی و یا VOM دیجیتالی که تا ۵/۳ کیلووات را بیشتر اندازه نمی‌گیرد استفاده کنید، ممکن است آن را هنگامی که در تلاش برای اندازه گیری ولتاژ بالا در مایکروفر هستید خراب کنید. حتی از آنالوگی که تا ۳۵۰۰ ولت را نیز اندازه می‌گیرد استفاده نکنید. از مگنامتر استفاده کنید که هم امنیتش بیشتر است و هم برای مایکروفر طراحی شده است.

 

۷. نحوه آزمایش کردن با DMM (مولتی متر دیجیتالی)

(تسترهای کوچک اندازه گیری ولتاژ بالا را خارج از مایکروفر نگه دارید)

به یاد داشته باشید که میزان ولتاژ می‌تواند در بازه‌ی ۵/۱ کیلووات تا ۸/۴ کیلووات باشد و اغلب دستگاه‌های دیجیتالی دولت- اهم متر و یا مولتی مترها این میزان و بازه‌ی ولتاژ بالا را اندازه نمی‌گیرند. یادتان باشد که وقتی دیود HV را بررسی می‌کنید این احتمال که سیمی روی زمین رها شود و یا هنوز وصل نشده است بسیار است پس مراقب باشید. حتی یک تستری که قابلیت اندازه گیری ۵/۳ کیلوواتی را نیز دارد زمانی که ولتاژهای بالا را اندازه می‌گیرید، احتمال صدمه دیدنشان همچنان وجود دارد.

آنالوگ هم زمانی که ولتاژ خاص ac را اندازه می‌گیرد ممکن است صدمه ببیند. حتی احتمال اینکه وقتی در حال تعمیر کردن مایکروفر هستید این ابزارها مشتعل شوند، که در این صورت تعمیر کارخانه‌ای آن نیز نمی‌تواند آن را بازسازی کند. مراقب باشید و برای تست کردن HV داخل مایکروفر فقط از VTVM با میله‌ی HV و یا از مگنامتر استفاده کنید.

 

 ۸. مگنامتر 

یکی از دستگاه‌های اندازه گیری ولتاژ و جریان برق که جدیداً به بازار آمده است مگنامتر نامیده می‌شود که در اغلب مغازه‌های الکترونیکی موجود می‌باشد. مگنامتر وسیله‌ای مخصوص برای بررسی و وارسی سریع‌تر و ساده‌تر مایکروفر است. با مگنامتر می‌توانید به سرعت ولتاژ و میزان جریان را بدون هیچ گونه احتمال آسیبی و یا خسارات ناشی از شک‌های HV و یا از صدمات مدار مگنترون در امان بمانید.

این دستگاه باعث می‌شود که تکنسین میزان HV و جریان صفحه فلزی را در مدار HV را همزمان اندازه بگیرد و دیگر لازم نیست که برای بررسی ولتاژ و جریان مجبور به از این دست به آن دست کردن و یا تعمیر وسیله شوید. قلاب اندازه گیری دستگاه به پایه‌ی منفی و مثبت مایکروفر وصل می‌شود و جریانات را شناسایی می‌کند. اغلب مایکروفرهای خانگی جریان پایه‌ی مدار HV آن‌ها مثبت است و این وسیله‌ی اندازه گیری با سیم پیچ سربی دارای ۱۰ کیلو وات نیز سازگار است.

یک مگنامتر پلاستیکی با کاربرد بالا می‌تواند از شک‌های وارد شده به دستگاه جلوگیری کند و حتی دستگیره‌های فلزی و یا سوئیچ‌های فلزی در معرض خطر قرار نمی‌گیرند و از شک‌های احتمالی به آنها نیز جلوگیری می‌کند. این دستگاه را می‌توانید زمانی که ولتاژ و جریانات را بررسی می‌کنید در دستتان بگیرید و یا روی صفحه‌ی فلزی مایکروفر بگذارید.

 

( مگنامتر اگر مگنترونی، خازن HV و یا دیودی آسیب دیده باشند را شناسایی می‌کند.)

این دستگاه از ترمو پلاستیک سفت و محکم ساخته شده است که باعث مقاومت بالا می‌شود و باعث می‌شود که آن هنگامی که به درستی از آن استفاده نمی‌شود، قوی باشد و هیچ وجه نمی‌شکند. با وجود تمام چیزهایی که گفته شد یک چراغ نئون اخطار نیز در این دستگاه تعبیه شده است که ولتاژ بسیار بالا را نیز نشان دهد. سوئیچ چه در بالاترین و چه در پایین‌ترین میزان جریان باشد. بررسی هر دو حالت فقط با پایین و بالا کردن ضامن سوئیچ می‌تواند انجام و بررسی شود.

ابتدا HV را بررسی کنید و سپس میزان جریان را وارسی کنید. این دستگاه قابلیت اندازه گیری ۱۰-۰ کیلووات را دارد. شما می‌توانید اطلاعات شرکت تولیدکننده را در رابطه با محدودیت قابل قبول HV را تعیین کنید. معمولاً اکثر مایکروفرهای خانگی با ولتاژ ۵/۱ تا ۳ کیلووات کار می‌کنند و مایکروفرهای صنعتی ۲ تا ۴ کیلووات را وارد لوله‌ی مگنترون جاری می‌کنند. ضامن سوئیچ باید بالاترین میزان ولتاژ را در محدوده‌ی کیلووات داشته باشد.

 

زمانی که می‌خواهید جریان صفحه‌ی مگنترون را اندازه بگیرید ضامن را در پایین‌ترین حالت بگذارید. در مایکروفرها به خصوص در تولیدات اولیه‌ی آن یک مقاومت صفحه‌ی ۱۰ اهمی بین دیود HV و پایه شاسی دیده می‌شود. استفاده از این مقاومت ۱۰ اهمی روشی سریع برای اندازه گیری جریان بدون صدمه زدن به تکنسین رایج بود. در حال حاضر نیز اگر تستر مقاومت در مدار مگنترون یافت نشد. به راحتی می‌توانید پایه‌ی کناری دیود سیلیکونی (+) را خارج کنید و به مقاومت ۱۰ اهمی که بین دیود و پایه شاسی مگنامتر است متصل کنید.

در واقع شما آزمایش مقاومت را در سری‌هایی با دیود HVو پایه ترمینال مشترک انجام می‌دهید. کابل سبز را برای اندازه گیری به مقاومت ۱۰ اهمی متصل کنید و سپس شما به سادگی می‌توانید اندازه‌ی به دست آمده را در ۱۰۰ ضرب کنید و عدد ۲۰۰ میزان جریان است. میزان جریان مایکروفرهای خانگی بین ۴۰۰-۱۶۰ میلی آمپر است و مایکروفرهای تجاری جریانی بین ۷۵۰-۲۰۰ میلی آمپر را دارند. به ندرت پیش می‌آید تا کارخانه‌ی تولید کننده میزان جریان عبوری زمانی که دستگاه روشن است، را در بخش توضیحات سرویس کردن مایکروفر بنویسید. اما عاقلانه است که ولتاژ و میزان جریان عبوری را در بخش توضیحات بنویسند تا در موقع نیاز به آن رجوع شود.

 

*اتصال مگنامتر : بعد از برداشتن قاب محافظ مایکروفر، HV خازن را تخلیه کنید و مطمئین باشید که مایکروفر به برق نیست. کابل مشکی مگنامتر را به پایه شاسی مشترک وصل کنید. گیره سوسماری‌هایی که متصل شده‌اند محکم هستند و ثابت می‌مانند. کابل ترمز را به HV خازن و یا دیود در کنار HV وصل کنید. اگر شک دارید HV خازن که به رشته مدار لوله مگنترون وصل می‌شود را بررسی کنید.

 

(مگنامتر را به دیود HV و خازن و زمینه متصل کنید.)

برای اندازه گیری جریان و ولتاژ، مقاومت ۱۰ اهمی را که در سری است را به دیود HV و زمینه‌ی مایکروفر متصل کنید. مقاومت ۱۰ اهمی و ۱۰ واتی را بررسی کنید اگر یکسو کننده‌ی سیلیکونی HV مستقیم به پایه شاسی می‌رود، انتهای دیود مثبت را قطع کنید. معمولاً این کابل به پیچ و مهره‌ی فلزی متصل است. سپس تستر مقاومت ۱۰ اهمی را که تهیه شده است را بین انتهای دیود مثبت که خارجش کردید و پایه مشترک متصل کنید.

اغلب مایکروفرهای جدید مقاومتی در مدار HV ندارند. (یک مقاومت ۱۰ اهمی همراه با دیود HV و زمینه به همراه مگنامتر سراسری متصل است). اتصال مگنامتر را دو بار چک کنید و مطمئن باشید که هر گیره آماده و محکم است. در انتهای هر کابل یک سوسماری، یک پلاستیک رنگی برای شناسایی راحت‌تر وجود دارد. گیره‌ی به رنگ قرمز باید به سمت ولتاژ بالا متصل شود و گیره‌ی سبز به سمت دیود HV باید متصل باشد و گیره‌ی مشکی باید روی زمین باشد. مگنامتر همانطور که نشان داده  شده است باید متصل شود.

 

۹. اندازه گیری ولتاژ و جریان 

بعد از اینکه کابل‌های دستگاه مگنامتر به مدار مایکروفر متصل شد به چرخه نگاه کنید. ضامن سوئیچ در دستگاه را در بالاترین حد و میزان تنظیم کنید. سیم برق را به برق بزنید. یک لیتر آب خنک را در محفظه‌ی مایکروفر قرار دهید و مایکروفر را در بالاترین حد گرمایش روشن کنید. تا دستگاه روشن شود و سپس بالاترین میزان ولتاژ که مگنامتر نشان می‌دهد را بخوانید. حالا سوئیچ را در پایین‌ترین حالت و میزان تنظیم کنید و حالا پایین‌ترین ولتاژی که معمولاً ۱۰۰ است را بخوانید. که این ولتاژ میلی آمپر جریان را نیز به شما می‌دهد.

از این در اندازه گیری می‌توانید متوجه شوید که آیا مدارهای HV صدمه دیده‌اند یا لوله مگنترون آسیب دیده است. دوباره سوئیچ را به بالاترین میزان خود ببرید و دستگاه را روشن کنید با سوئیچ تخلیه‌ای که در دستگاه مگنامتر است خازن HV را تخلیه کنید. در این موقعیت دستگاه باید به برگردد و چراغ اخطار نیز روشن شود تا نشان دهد که خازن HV کاملاً خالی شده است. برای اطمینان شما می‌توانید با دو پیچ گوشتی نیز خازن را باز هم تخلیه کنید.

حالا مگنامتر را از دستگاه جدا کنید و اقدام به تعمیر کردن مایکروفر کنید. اگر هیچ ولتاژ بالایی بر روی دستگاه مگنامتر نبود به نشتی دیود، خازن HV ، ترانسفورمر شَک کنید و یا اینکه هیچ ولتاژ ac به سیم پیچ اصلی ترانسفورمر انتقال داده نمی‌شود. حتی ممکن است شما لوله مگنترون را بدون هیچ ولتاژ بالایی یا هیچ جریانی بیابید. معمولاً ترانسفورمر قطع شده و یا دیود نشتی دار ولتاژی که باید بالا باشد را کم و پایین نشان می‌دهد که معمولاً این رقم کمتر از ۱ کیلووات است.

مگنامتر را همانطور که نشان داده شده است وصل کنید.(به ترنسفورمر برق، خازن HV و دیودی که ولتاژ بالایی ندارد، زمانی که باید ولتاژ بالا باشد شک کنید.)