تعمیرات ماکروفر در تهران

آموزش تعمیرات مایکروویو سامسونگ

در این قسمت قصد داریم به آموزش تعمیرات مایکروویو سامسونگ بپردازیم :

آموزش تعمیرات مایکروویو سامسونگ

عملکرد ابتدائی رفع مشکل مایکروویو و اجاق گاز

قبل از اقدام به سرویس کردن و یا تعمیرات هر گونه اجاق گاز و مایکروویو(مایکروفر) سامسونگ شما می‌بایستی علائم مشکل را بدانید و مسائل تست کردن مناسب را در اختیار داشته باشید، عملکرد نوع مخصوصی از تست را بدانید، طرح اجاق مایکروویو را حفظ کنید، و به حد بسیاری هوش در عمل داشته باشید. هر چه بیشتر راجع به علائم مشکل بدانید، این ساده‌تر خواهد بود که قطعه معیوب را پیدا کنید.

شما می‌بایست از صاحب دستگاه چندین سؤال در مورد اینکه چگونه اجاق مایکروویو کار می‌کند را بپرسید :

1- شما چکار می‌کردید وقتی که اجاق از کار افتاد؟

2- آیا مایکروویو کاملاً از کار افتاده یا به طور منقطع کار می‌کند؟

3- در چه مرحله‌ای از سیکل پخت اجاق مایکروویو از کار افتاد؟

4- آیا چیز دیگری در مورد کارکرد مایکروویو هست که شما به ما بگوئید؟

5- اجاق مایکروویو چقدر عمر دارد؟

6- آیا اجاق مایکروویو هنوز دارای گارانتی می‌باشد؟

7- اجاق مایکروویو از کجا خریداری شده است؟‌

اگر اجاق مایکروویو همچنان دارای گارانتی می‌باشد، مطمئن شوید که شما کارت گارانتی را خودتان ببینید. اکثر اجاق‌ها 1 تا 2 سال گارانتی دارند، 2 سال برای قطعات و از 5 تا 7 سال برای تیوپ مگناتورن. به غیر از علائم مشکلات، شما می‌بایست مدل و شماره سریال آنرا ضبط نمائید. همچنین زمان و محل خرید اجاق مایکروویو را لیست نمائید. در این زمان شما می‌توانید به مشتری بگوئید که آیا او می‌بایست اجرت قطعات بپردازد و یا اینکه دستگاه بطور کامل تحت گارانتی قرار دارد. این اطلاعات می‌بایست بر روی برگه گارانتی ثبت گردند برای گرفتن هزینه سرویس گارانتی انجام شده.

وظایف صاحب اجاق مایکروویو

خیلی از مشکلات با اجاق مایکروویو بوسیله استفاده کننده آن بوجود آمده‌اند. مطمئن باشید که اجاق مایکروفر به پریز برق وصل می‌باشد. اگر اجاق مایکروفر به شکل مطلوب حرارت نمی‌گیرد و آن به یک سیم اکستینشن متصل می‌باشد، ولتاژ صحیح را از خروجی برق تست نمائید. اگر ولتاژ خاصی نیست، فیوز خانه را چک کنید. پریز دیگری برای اجاق مایکروویو برای سیم شماره حداقل 12 و رات مطلوب می‌بایستی که نصب گردد. بدانید که چگونه اجاق باید کار کند. طرز عملکرد آنرا بخوانید و عملکرد روشن کردن و پخت را چندین بار تست نمائید. عملکرد نادرست باعث تماس دیگری برای سرویس کردن می‌شود.

طاز تکنسین نمایندگی مجاز تعمیرات مایکروفر سامسونگ بخواهید که بروشور عملکرد را با جزئیات برای شما توضیح دهد. از پرسیدن هیچ سؤالی کوتاهی نکنید. از هیچ دکمه‌ای بر روی اجاق مایکروفر نترسید. از اینکه در معرض اشعه از طرف مایکروویو قرار بگیرید نترسید. اگر شیشه جلوئی تصادفاً ترک خورد و یا اینکه درب بطور صحیح بسته نمی‌شد، اجاق مایکروویو را از برق بکشید و با تکنسین تعمیرگاه مجاز مایکروفر سامسونگ وسایل برقی تماس بگیرید. تکنسین اجاق می‌بایستی که همیشه اجاق را برای خارج شدن اشعه تست نماید قبل از اینکه آنرا به صاحبش برگرداند. از تکنسین بخواهید که اجاق را در خانه‌اتان تست کند، اگر همچنان به این مسئله شک دارید.

تست کننده مدار نئون

اگر یک VOM و یا DMM در دسترس شما نیست، میتوانید مدار ac را با یک تستر مدار نئون تست نمایید. این تستر همچنین “tell- tale” نامیده می‌شود. این تست کننده‌ها را می‌توانید با مبلغی کم از فروشگاههای لوازم خانگی و یا لوازم برقی تهیه نمائید. این تست کننده فقط شامل یک لامپ نئون، مقاومت محدود کننده، مقاومت و دو شاخ نرک می‌باشد. اگر ولتاژ ac در پذیز دیوار وجود دارد در جائی که اجاق به آن متصل شده است، اجاق مایکروویو ممکن است فیوز اصلی را در جعبه فیوز پرانده باشد. به سرعت به وسیله لامپ نئون و وصل کردن دو شاخ به پریز ac تست را انجام دهید. اگر لامپ نئون روشن می‌شود، شما می‌دانید که پریز دیواری دارای ولتاژ برق می‌باشد. قطبیت صحیح را در پریز به وسیله لمس یکی از پروپ‌ها به هیچ مرکزی در صفحه پریز و یا پریز ارت، و داخل ترمینال ها تست کنید. هر دو طرف را امتحان کنید. اگر هیچکدام از طرف‌ها نور تولید نمی‌کند به ارت ضعیف مشکوک شوید. این تستر به شما می‌گوید که آیا اجاق به شکل صحیح ارت داده شده است. با یک برقکار برای تست کردن ارت کامل پریز تماس بگیرید. اجاق مایکروویو می‌تواند خطر شوک ایجاد کند بدون داشتن یک ارت کامل. شما می‌بایست یک مشخص کننده روشن نورانی داشته باشید از یک قسمت مثبت سیم برق تا سوراخ ارت در جائی که سومین شاخه در داخل پریز دیواری قرار گرفته است.

اگر نور ضعیف است، ارت ناکافی را تست نمائید طرف منفی سیم برق به شاخه ارت نور را نشان نمی‌دهد، که این طبیعی می‌باشد. اگر نور ضعیف می‌باشد، یک ارت ضعیف از خروجی ارت تا جعبه اصلی فیوز موجود می‌باشد.

دستورالعمل ایمنی مایکروفر

۱. برای جلوگیری از شوک الکتریکی، آتش، سوختگی، و اشعه مایکروویو مراقب باشید وقتی که از اجاق استفاده می‌کنید.

۲. غذا یا یک لیوان آب را درون اجاق قرار دهید برای اینکه تست را انجام دهید.

۳. هیچگاه اجاق مایکروویو خالی را روشن نکنید.

۴. هیچگاه اجاق را روشن نکنید در حالیکه پروپ دما بر روی دیواره اجاق تکیه داده شده است.

۵. مطمئن باشید که اجاق مایکروویو به شکل صحیح ارت داده شده است.

۶. از سیم سیار استفاده نکنید، مگر اینکه آن دارای سیم سه شاخ و پریز باشد.

۷. پریز دیواری میبایستی که دارای ارت در پریز و جعبه اصلی فیوز باشد.

۸. مقاومت را اندازه‌گیری کنید میان شاخه بلند بر روی پریز سه شاخه تا به کابینت فلزی با کمتری از مقاومت 1 اهم.

۹. شوک جرقه‌ای ممکن است که شکل بگیرید و وقتی که شما به قسمت فلزی اجاق دست می‌زنید بعد از راه رفتن در آشپزخانه و یا موکت اتاق نشیمن، این جرقه طبیعی می‌باشد.

۱۰. سیم ac را برای بریدگی تست نمائید.

۱۱. مُهْرِ  درب جلوی مایکروویو را تست نمائید.

۱۲. در اجاق‌های قدیمی، این واشرهای لاستیکی ممکن است که ترک بخورند و یا اینکه جدا شوند که این باعث مُهْرِ ناکافی اجاق می‌گردد.

۱۳. توجه کنید به اینکه آیا درب اجاق همسطح می‌باشد، ضربه خوردگی، ترک خوردگی درب، و ای آیا واشر صدمه دیده است.

۱۴. هیچگاه تخم مرغ کامل مخصوصاً با پوست آنرا در مایکروویو نپزید.

۱۵. برای جلوگیری از ترکیدگی ظرف شیشه‌ای و یا شیشه مهردار و یا ظرف کوزه‌ای را در درون مایکروویو قرار ندهید.

۱۶. بروشور سازنده و یا دفترچه ی راهنمای مایکروویو را برای آماده کردن پاپ کورن درون مایکروویو مورد مطالعه قرار دهید. بسیاری از مایکروویوها کلیدی برای آماده کردن پاپ کورن را دارا می‌باشند.

۱۷. مایکروویو را از دیوار پشتی فاصله بدهید تا اینکه فن بتواند حرارت و بوهای داخل مایکروویو را از آن خارج کند.

۱۸. هواکش‌های دمنده فن را برای جمع شدن خاک و کثیفی تست بنمائید. این ممکن است (تجمع خاک و کثیفی) باعث شود که اجاق مگناتوروم را داغ نموده و موتور فن از خارج کردن هوای داغ جلوگیری نماید.

۱۹. اطمینان حاصل کنید که فن در تمام اوقاتی که مایکروویو کار می‌کند دارای عملکرد می‌باشد. اگر موتور فن بعد از اینکه مایکروویو 3 تا 5 دقیقه کار نموده، روشن می‌شود به یاتاقان چسبیده شده و یا تجمع زیاد روغن و کثیفی مشکوک شوید.

۲۰. اطمینان حاصل کنید از اینکه اجاق مایکروویو خیلی زیاد نزدیک نیست به برنرهای اجاق داغ باز سیم ac را از نقاط داغ دور نگه دارید. سیم را در درون پریز نگه داشته و آنرا بیرون نیاورید چون ممکن است که صدمه ببیند.

۲۱. برای جلوگیری از آتش گرفتن در اجاق، غذا را تا زمان سوختن آن نپزید.

۲۲. توجه داشته باشید به مواد قابل احتراق در درون اجاق همانند کاغذ، پلاستیک، پاکت پاپ کورن. ممکن است که این امر را که کاغذ بازیافت شده با محتویات به راحتی می‌سوزد با مخلوط ناخالص را بعداً متوجه شوید.

۲۳. از قراردادن هر گونه اجسام فلزی در درون اجاق خودداری کنید.

۲۴. اگر در درون اجاق آتش گرفت، درب را بسته نگه دارید و سیم را پریز خارج نمائید.

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات مایكروفر سامسونگ خود با تعمیرگاه تخصصی مایکروویو ایران ماکرو تماس حاصل فرمایید.