نحوه تست گرفتن از مایکروفر ال جی

در این قسمت قصد داریم به نحوه تست گرفتن از مایکروفر ال جی بپردازیم :

نحوه تست گرفتن از مایکروفر ال جی

تست سرویس دهی به مشتری

قبل از تماس با تکنسین نمایندگی تعمیرات مایکروفر ال جی می‌بایست چند تست اولیه را انجام دهد. وقتیکه در باز است، آیا چراغ مایکروویو ال جی روشن می‌شود؟ اگر نه، ممکن است فیوز سوخته و یا پریز معیوب باشد. یک وسیله دیگر یا لامپ را از همان پریز امتحان کنید که ببینید آیا آنها کار می‌کنند؟ اگر نه، جعبه اصلی فیوزها را چک نمائید. اگر کارکرد پریز صحیح می‌باشد با تست آشپزی ادامه دهید.

یک لیوان کاغذی و یا پلاستیکی را پر از آب نموده و درون مایکروویو(مایکروفر) ال جی قرار دهید. درب مایکروویو را ببندید و مشاهده کنید که آیا چراغ مایکروویو خاموش می‌گردد. مایکروویو را روشن نموده و به آن برنامه‌ای برای 2 تا 3 دقیقه بدهید. چراغ مایکروویو می‌بایست روشن شود و شما می‌بایست صدای فن دهنده را بشنوید. به دقت به هواکش‌های پشت مایکروویو  گوش کنید تا مطمئن شوید هوا از آن خارج می‌گردد. آیا صدای تُونْ و یا صدای بوق می‌شنوید وقتیکه اجاق مایکروویو خاموش می‌شود؟

اگر چراغ مایکروویو و یا فن روشن نمی‌شوند و یا عملیات پخت انجام نمی‌گیرند برای انجام سرویس مایکروفر خود با نمایندگی تعمیرات مایکروویو ال جی تماس بگیرید

 

تماس مشتری با اشعه خارج شده

اجاق مایکروویو یک وسیله مطمئن می‌باشد اگر که به درستی از آن استفاده گردد. تنها مکانی که تماس با اشعه میتواند حاصل گردد، از اطراف درب مایکروویو می‌باشد. اگر مایکروویو با درب باز کار می‌کند آنرا از برق کشیده و با تکنسین نمایندگی تعمیرات مایکروفر تماس بگیرید. یک متصل کننده ممکن است که گیر کرده باشد و سوئیچ ایمنی ممکن است که معیوب گردیده باشد.

۱. مکان مابین در و واشر را تمیز نگه دارید. این قسمت را از هر گونه آلودگی غذائی پاک نگهدارید.

۲. اگر غذایی درون مایکروویو جوش آمد و یا به درون مایکروویو ال جی ریخته، محفظه درون مایکروویو را به طور کامل تمیز کنید.

۳. هیچگاه از مایکروویو ال جی در زمانیکه درب آن صدمه دیده و یا لولای آن محکم نمی‌باشد و یا اینکه درب آن همسطح نیست استفاده ننمائید.

۴. از اینکه درب اجاق مایکروویو هسطح با سطح بالائی آن لمت اطمینان حاصل کنید.

۵. هیچگاه از مایکروویو در زمانیکه قسمت شیشه‌ای درب آن صدمه دیده استفاده نکنید.

۶. هیچگاه از مایکروویو استفاده نکنید اگر گیره درب آن کار نمی‌کند و یا اینکه شما می‌بایست درب آنرا با دست بسته نگهدارید تا مایکروویو کار کند.

۷. درب جلوئی می‌بایست همسطح گردد و یا سوئیچ‌های متصل می‌بایست که تنظیم گردند.

۸. پروپ حرارتی را از محدوده درب مایکروویو و واشر آن دور نگه دارید.

۹. از اینکه درب مایکروویو بطور کامل بسته می‌ماند اطمینان حاصل کنید.

۱۰. از یک اندازه‌گیر اشعه در اطراف در استفاده نمائید تا خارج شدن اشعه از مایکروویو را تست نمائید. اگر در این مورد مشکوک هستید از یک تکنسین کمک بگیرید.

 

تست سیم ارت

۱. از اینکه مایکروویو اتصال ارت دارد اطمینان حاصل کنید.

۲. اکثر مایکروویوها بوسیله سیم ac 3 شاخه ارت می‌گردد.

۳. هیچگاه از سیم سیار دو شاخه برای بکارانداختن مایکروویو(مایکروفر) ال جی استفاده ننمائید.

۴. اجاق مایکروویو برای این طراحی شده که زمانیکه ارت گردیده مورد استفاده قرار گیرد.

۵. پریز 3 شاخه اجاق را تست نمائید تا مطمئن شوید که اجاق ارت گردیده است،  قبل از اینکه تعمیرات مایکروفر را انجام دهید.

۶. مقاومت را از نوک میانی بلند ارت سیم ac تا شاسی فلزی اجاق تست نمائید.

 

عیب یابی مایکروفر

۱. به لیست علائم شکل رجوع نمائید، شکل را مجزا نموده، قطعه معیوب را پیدا کنید، قطعه جدید را جایگزین کنید.

۲. به جدول علائم مشکلات و تشخیص سرویس در این نوشته مراجعه کنید. اکثر عملکردها از ابتدا شروع میگردند و هر قسمت چک می‌گردد به ترتیبی که انواع مختلف عملکردها تست می‌شوند.

۴. وقتیکه یک عدم کارائی نمایان می‌شود، قطعات مختلف لیست شده را تست نمائید. علائم اجاق اغلب به شکل، ولتاژ پائین، کنترل و مدارهای ولتاژ بالا، لیست شده‌اند.

۵. هر گونه علامت ممکن یا مشکل که ممکن است حادث شود و در مورد ولتاژ برق در مدار ولتاژ پائین لیست شده است.

۶. مدارهای کنترل یا غیر اتوماتیک هستند و یا مدار با کنترل الکترونیکی هستند. مدارهای غیراتوماتیک بوسیله سوئیچ و تایمر کنترل می‌شوند، در جائیکه مدارهای کنترل الکترونیک بوسیله دکمه فشاری الکترونیکی کنترل می‌شوند. تمام مدارهای ولتاژ بالا از ترانسفورمر برق تا مدار تیوپ مگناتورون موجود می‌باشد.

 

نمایندگی تعمیرات مایکروفر ال جی

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات مایكروفر ال جی خود با دیبا سرویس بعنوان نمایندگی تعمیرات مایكروفر ال جی ، نمایندگی تعمیرات مایکروفر پاناسونیک ، نمایندگی تعمیرات مایکروفر سامسونگ ، نمایندگی تعمیرات مایکروفر كنوود ، نمایندگی تعمیرات مایکروفر دوو ، بلك اند دكر ، شارپ ، مديا و بوش و … تماس حاصل فرمایید.

نمایندگی تعمیرات مایکروفر ال جی